Pandemi Farkındalık Yürüyüşüne Yüzlerce Kişi Katıldı!

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü’nün organize ettiği yürüyüşte Vali Mehmet Alpaslan Işık pandemi farkındalık yürüyüşüne önderlik etti. Koronavirüs ile mücadele amacıyla yapılan yürüyüşte yüzlerce kişi farkındalık için dikkat çekti.

Koronavirüse Karşı Hep Birlikte!

Karaman söz haber sitesinin edindiği bilgiye göre, 26 Haziran 2020 tarihinde düzenlenen ve Koronavirüs ile mücadele sürecinde haklımıza farkındalık kazandırmak amacıyla Atatürk Parkından başlayan yürüyüş, İsmet Paşa Caddesi üzerinden devam etti. Bu önemli yürüyüş Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı üzerinde sona erdi.

Sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı, temizlik tedbirlerine riayet eden pankartların da yürüyüşte eşlik ettiği yönündeydi. İl protokolü’de bu yürüyüşte dikkat çekerek halka farkındalık çağrısında bulundu.

Vali Mehmet Alpaslan Işık açıklamalarında “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, ülkemizde beş bin üzerinde can kaybına neden oldu. İlimizde bayramdan önce makul düzeylerde olan koronavirüs vakıa sayısının bayramdan sonra hızla artışa geçtiğini gördük. Bu süre içerisinde vefat eden hasta sayısı ise 16 kişi bulunuyor” İfadelerini kullandı.

Vali Işık Sağlık Personeline Dikkat Çekti

Tüm sağlık personellerinin üstün gayreti ve özverili çalışmasına dikkat çeken Vali Işık, çekilen sıkıntılara rağmen hastalık yayılma hızının da önlenemediği konusunda da açıklamalarda bulundu. Halkın rehavete kapıldığı, maske takmadı, temizliğe dikkat etmediği ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı konusu da Vali Işık’ın açıklamaları arasında bulundu.

Maske, sosyal mesafe ve temizlik üçlüsüne dikkat çeken Işık, bizler bu üçlüye uymadıkça bu koronavirüs aramızda gezmeye devam edecek ifadelerini vurguladı. Ayrıca sağlık personellerine, AFAD çalışanlarına, Vefa Destek Gruplarında çalışan gönüllü kişilere, sivil toplum kuruluşlarına ve belediyelere bu mücadeleye vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkürlerini de iletti.

Pandemi sürecinin daha sağlıklı şekilde atlatılabilmesi adına toplumun her yerine önemli görevler de düştüğü vurgulandı. Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Lütfen rehavete kapılıp gevşemeyelim. Temizliğe, maskeye takmaya ve sosyal mesafe kurallarına mutlaka uyalım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir