Dolar / TL teknik analiz haberi..

Dolar / TL

  • Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘TCMB Başkanı ile görüşüp faizlerin yüksek olduğu belirmesi’ üzerine Dolar / TL rekor seviye olan 8,77’yi test etmişti. Sonrasında gerçekleşen TCMB’nin yerli ve yatırımcı yatırımcılara yaptığı sunum sonrası kur 8,60 seviyelerinde dengelendi.
  • Bu hafta ise piyasalarda gözler ABD enflasyon ve ECB faiz kararındaydı. ABD’de enflasyon beklentilerin hafif üstünde gelirken, ECB politika faizinde değişiklik yapmadı. Ardından ECB Başkanı Lagarde’nin piyasa dostu açıklamalarıyla Türk Lirası dolar karşısında değer kazandı.
  • ABD’de enflasyon verisi ile politika faizi arasındaki makasın açılması ile gelişmekte olan ülkelerin para birimi değer kazanırken, değer kazanımı sonrasında Dolar / TL 8,40’lı seviyelere,  ABD 10 yıllık tahvil faizleri de %1,42’li seviyelere kadar geriledi.
  • Dolar / TL’den teknik olarak yukarı yönlü hareketlenmelerde 8,50 – 8,55 – 8,65 direnç seviyeleri olarak ön olanda olurken, geri çekilmelerde ise 8,40 – 8,35 – 8,20 seviyeleri yakından takip edilecek.

Dolar / TL Günlük Grafik

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Haber sitemizde güncel haberler, güncel gelişmeler, son dakika haberleri  bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir