KPSS’li KPSS’siz Personel alınacak

İŞKUR üzerinden yayımlandı! Corona virüs salgını sürecinde işten ayrılan ve iş arayanlar için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden son dakika acil bir şekilde KPSS’li KPSS’siz kamu ve özel kurumlar tarafından personel alınacak. İş ilanlarında kamu ve özel kurumlar tarafından personel alımı başvuru şartları da açıklandı. Yayımlanan iş ilanlarına en az ilköğretim mezunu adayların da başvuru yapacağı ve deneyimli deneyimsiz personel alım ilanında adayların en son başvuru yapacağı tarih de aktarıldı.

Türkiye’de corona virüs salgınında normalleşme sürecine girilirken iş arayanlar için iş ilanları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlandı.

Son dakika İŞKUR üzerinden KPSS’li KPSS’siz deneyimli deneyimsiz, erkek kadın adayların başvuru yapacağı personel alım ilanlarına adayların İŞKUR internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapacağı bildirildi.

İŞKUR ÜZERİNDEN  PERSONEL ARANIYOR!

En az ilköğretim mezunu adayların da başvuru yapacağı personel alım ilanlarında personel alınacağı aktarıldı. Başvuru yapacak İŞKUR vasıflı vasıfsız personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da bildirildi. Ayrıca İŞKUR üzerinden yayımlanan personel alım ilanı ve memur alımı ilanlarında adayların başvuru yapacakları tarihler de belli oldu.

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımlanan personel alımı ilanları genel başvuru şartları şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

18 yaşından büyük olmak.

Görevini yapmakta herhangi bir sağlık sıkıntısı olmamak.

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış, askerlikten muaf veya askerliği tecilli olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

İŞKUR ÜZERİNDEN ONLİNE BAŞVURU YAPILACAK

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden kamu ve özel kurumlar tarafından yayınlanan personel alım ilanlarına adayların İŞKUR internet sitesi üzerinden gerekli şartları taşımaları durumunda online olarak başvuru yapması gerektiği vurgulandı. İŞKUR üzerinden yayımlanan işkur iş ilanları arasında en fazla ilanın Beden İşçisi, Makineci, Temizlik ve  Satış danışmanı mesleklerinde olduğu görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir