LGS tercihleri Okul tercihleri ne zaman açıklanacak?

Okul tercihleri ne zaman açıklanacak? MEB, LGS tercih sonuçlarını https://eokul.meb.gov.tr ya da http://www.meb.gov.tr adresleri üzerinden ilan edecek.

Peki LGS tercihleri ne zaman açıklanır? MEB, daha önce yayınladığı takvime göre 2020 LGS yerleştirme sonuçlarının 10 Ağustos tarihinde ilan edeceğini duyurmuştu…
 
LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?
 
Yerleştirme yapılacak okullar https://eokul.meb.gov.tr ya da http://www.meb.gov.tr internet sitesinden yayınlanacak. Liselere Geçiş Sınavı yerleştirme sonuçları 10 Ağustos 2020’de açıklanacak.
 
2019-2020 eğitim ve öğretim yılında imam hatip ya da ortaokul 8’inci sınıfını başarıyla bitirmiş ya da geçici eğitim merkezlerinden veya Açık Öğretim Ortaokulundan mezun olan adaylar, sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğü ve tercihleri kapsamında; yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ise okulların kontenjanı, türü ve konumuna göre il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara öğrencilerin okul başarı puanları, ikamet adresleri ve devamsızlık kriterleri göz önüne alınarak yerleştirilecektir.

 
YERLEŞTİRME NAKİL BAŞVURU TAKVİMİ
 
Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları 10-14 Ağustos tarihleri arasında alınacak.
 
Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 17 Ağustos’ta paylaşılacak.
 
Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvurularının tarihi ise 17-21 Ağustos olarak belirlendi.
 
Yerleştirmeye esas 2. nakil başvuru sonuçları 24 Ağustos’ta paylaşılacak.
 
Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen adaylar için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları tarafından Yerleştirme Başvurularının Alınması tarihi ise 24-26 Ağustos…
 
Yatılılık Başvurularının Okul ve Kurumlarca Alınması tarihi ise 26-27 Ağustos…
 
Yatılılık Yerleştirme Sonuçlarının İlanı, İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmelerinin Tamamlanması ve e Pansiyon Üzerinden Kayıtların Sisteme İşlenmesi tarihi ise 28 Ağustos olarak belirlendi.
 
2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı ise 31 Ağustos 2020 tarihinde açılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir