Kenan Sofuoğlu Hakkında
            25 Ağustos 1984 yılında dünyaya gelen Kenan Sofuoğlu Hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik. Sakarya’nın Akyazı ilçesinde dünyaya gelen ünlü motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 183 puanlık bir yarışma ile 2012 yılında şampiyon olmuştu.

            Babası İrfan Sofuoğlu küçük bir atölyeye sahip olan motosiklet tamircisiydi. 3 kardeş olan Sofuoğlu ailesinin en küçük üyesiydi. Kenan Sofuoğlu’nun en büyük destekçisi ise ağabeyi Bahattin Sofuoğlu’ydu. 2002 yılında ağabeyini bir trafik kazasında kaybettikten sonra Almanya’ya yerleşti.
 
Özel Hayatı
 
            Pek çok yarışa katılıp, şampiyonluk derecelerine ulaştıktan sonra 3 Eylül 2014 yılında evlendi. Eşi Julia Looman’dan Hamza adında bir oğlu dünyaya geldi. Ancak Hamza Sofuoğlu doğumundan iki ay sonra beyin kanaması geçirdi ve hayata gözlerini yumdu. 2016 yılının 21 Nisan tarihinde ise ikinci erkek bebekleri olan Mahir dünyaya geldi.
 
Motorculuğun İlk Yılları
 
            Abilerini örnek alarak ve onlarla birlikte çalışarak motosikletçilere soyunan Kenan Sofuoğlu, motor sporları ile ilk kez küçükken tanıştı. Büyüdükçe ilgisi arttı ve 2003 yılında ağabeyi Sinan’ın bir kaza geçirip ayağını kırması sonucunda onun yerine yarışa katıldı. Henüz 16 yaşındayken bu yarışa katılan Kenan Sofuoğlu, yarışı kazanarak büyük bir başarı elde etmiştir. Başarılarının devamının geleceği ise buradan belli olan yarışçı, özel izinler ile yaşına aldırış etmeden yarışmalara katılmaya devam etmiştir.
 
Kariyeri
 
            Kariyerini tamamen motosiklet yarışçısı olarak sürdürmeye karar veren Sofuoğlu, ilk şampiyonluğunu 2010 yılında Dünya SuperSport Şampiyonası sayesinde elde etmiştir. Bu şekilde kariyerine devam ederken ileride daha farklı serilerde yarışmak istediğini de belirtmektedir.

            Farklı bir şekilde kariyerini devam ettirmek istediği için Motor 2 alanında bir tercih yapmıştır. Şimdilerde buna devam eden Sofuoğlu, yepyeni bir CIP ekibiyle yarışlara hazırlanmaktadır. 2010 ve 2011 yıllarında da bu alanda şampiyonluk elde etmiştir. Başarılarını hız kesmeden devam ettiren ünlü motosikletçi, ailesine de vakit ayırmayı ihmal etmiyor ve sık sık memleketini ziyaret ediyor.
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir